< Atgal

Fotosesija su šuniukais

Jau ne pirmus metus Vilijampolės socialinės globos namuose kaniterapijos užsiėmimus veda šunų mokyklos „Charizma“ kaniterapeutės Lina, Irina ir Dalia. Kaniterapija – profesionalus, moksliškai pagrįstas darbas su ligotais ar elgesio bei emocinių problemų turinčiais vaikais, suaugusiais žmonėmis. Remiantis mokslinių tyrimų rezultatais bei pritaikytomis priemonėmis suaugusiems ar vaikams, kaniterapija ypač naudingai pasitarnauja šeimoms, kuriose auga hiperaktyvūs vaikai, autistai ar centrinės nervų sistemos sutrikimų turintys vaikai. Į kaniterapijos užsiėmimus specialistės ateina su gerai dresuotais, psichikos testus išlaikiusiais veisliniais, prižiūrėtais (jie čia atvedami išmaudyti, sušukuoti) šunimis. Šie užsiėmimai yra struktūruoti – vienas šuo dažniausiai priskiriams vienam žmogui ar mažai žmonių grupei.

Vilijampolės socialinės globos namuose kaniterapijos užsiėmimai vyksta 4 dienas per savaitę – dvi dienos skiriamos užsiėmimams su vaikais, dvi – su suaugusiais asmenimis. Užsiėmimus lanko nemažas būrys gyventojų.

Švenčių proga kaniterapijos specialistės sugalvojo akciją – padaryti gyventojų fotosesiją su šuniukais.  Buvo smagu fotografuotis, žaisti bei turėti nuotraukas su šuniukais. Ačiū kaniterapeutėms Linai, Irinai ir Daliai  už gražią idėją.

Socialinė darbuotoja Snieguolė Butrimavičienė