< Atgal

Geroji patirtis Vengrijoje

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas ir kelionių organizatorius “Poilsis ir mes” organizavo tarptautinį seminarą – gerosios patirties kelionę, skirtą savivaldybių socialinių skyrių vadovams ir specialistams, dienos centrų, ligoninių, pensionatų, vaikų globos namų, nakvynės namų, seniūnijų, krizių centrų socialiniams darbuotojams, pedagogams. Į šią kelionę vyko Vilijampolės socialinės globos namų socialinė darbuotoja-Vida Gricienė ir užimtumo specialistė – Gintauta Žukienė. Kelionės – seminaro metu susitikome su panašų darbą dirbančiais specialistais, dalinomės savo patirtimis. Kelionės metu aplankėme šešias Vengrijos sostinės- Budapešto socialines institucijas:

  • Senelių globos namus;
  • Dienos centrą asmenims su psichikos negalia;
  • Savarankiško gyvenimo namus asmenims su psichikos negalia;
  • Dienos užimtumo centrą vaikams iš socialinės rizikos šeimų;
  • Organizaciją, teikiančią socialines paslaugas namuose;
  • Krizių centrą.

Šiose institucijose buvome supažindinti su jų vykdoma veikla, tikslais bei prioritetais,  taip pat trumpai buvome supažindinti ir su Vengrijos socialine politika. Vaizdas, matytas aplankytose socialinėse institucijose – nesužavėjo, jos – žingsniu atgal nei panašios institucijos Lietuvoje. Tačiau išskirtinis buvo Krizių centras, kurio aplinka  yra visiškai kukli, nemokamai centre galima gyventi tik mėnesį, vėliau už gaunamas paslaugas centro lankytojai turi susimokėti, jiems aktyviai padedama įsidarbinti. Visa tai daroma ne dėl lėšų stygiaus, tačiau norint paskatinti žmones ieškoti darbo ir kabintis į gyvenimą, nepriprantant prie nemokamo viešbučio sąlygų. Tai – efektyvi pagalbos teikimo forma.

Seminaras – gerosios patirties kelionė buvo naudinga ir praplečianti akiratį kitos šalies patirtimi, galėjome palyginti Vengrijos ir mūsų teikiamas paslaugas, jau nueitą kelią socialinėje srityje. Visą teigiamą patirtį parvežėme ir pasidalinome su mūsų įstaigoje dirbančiais specialistais.

Užimtumo specialistė G. Žukienė