< Atgal

Europos Komisijos atstovų vizitas grupinio gyvenimo namuose vaikams su autizmo spektro sutrikimais

Birželio 11 d. grupinio gyvenimo namuose (Viduklės g.), kuriuose gyvena vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimų (ASS) vyko susitikimas su Europos Komisijos atstovais dėl perėjimo nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų. Susitikime dalyvavo Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato atstovai, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos atstovai, Kauno regiono pertvarkos procesų ekspertė. Susitikime aptarta pertvarkos eiga ir rezultatai.

Grupinio gyvenimo namų darbuotojus 3 savaites konsultavusi VšĮ „ISADD Lietuva“ įkūrėja, medicinos psichologė Jura Tender susitikime pristatė pasiektus rezultatus ir tikslinių paslaugų vaikams su autizmo spektro sutrikimais poreikį. Darbuotojai taip pat dalinosi patirtimi, kaip pasikeitė darbo sąlygos, metodai, vaikų elgesys persikėlus į grupinio gyvenimo namus bendruomenėje.

Pabrėžta, kad tai pirmas tokio pobūdžio projektas, neturintis analogų Lietuvoje. Pradedame naują praktiką, o pirmieji rezultatai džiugina – vaikai ugdomi taikant tikslingą metodiką, aplinka jauki, primenanti namų aplinką ir pritaikyta individualiems vaikų poreikiams, darbuotojai paruošti darbui su ASS turinčiais vaikais. Pertvarkos procesai Lietuvoje įsibėgėja, džiaugiamės, kad naujos praktikos po truputį įsitvirtina ir jau dėliojame naujas idėjas tolimesniam darbui !

E. Petruškevičienė