< Atgal

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

„Mylėk Lietuvą, tą žemę brangią“ – šiais Maironio žodžiais vasario 15 dieną buvo pradėtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios minėjimo renginys.

Renginio metu tvyrojo pakyli nuotaika, kurią sukurti padėjo mūsų globos namų gyventojų rankomis kurti tautiškų spalvų darbeliai: paukšteliai, delniukai, trispalvės vėliavėlės. Mūsų jaunimą sudomino pasakojimai apie laisvę, nepriklausomybę, tautą. Šiuos pasakojimus sustiprino vaizdinės priemonės – buvo rodomas animacinis filmukas „Coliukė“. Po filmo vyko diskusija, kaip buvo suprasta filme rodyta maža mergaitė, kuri visais būdais veržėsi į laisvę. Taip vaizdžiai buvo aiškinamas lietuvių tautos laisvės troškimas. Nors pasaulio akyse Lietuva yra maža it Coliukė dalelė žemėlapyje, tačiau mūsų širdyse ji didi ir didžiulė.

Minėjimo metu švietė ne tik šventinės girliandos, bet ir globotinių akys bei širdys. Visus dalyvius sujaudino akimirka, kai gyventojas A.Grušeckas su dideliu užsidegimu visiems paaiškino trispalvės spalvų reikšmes:

„Geltona spalva- tai saulė
Žalia – tai laukų spalva,
Raudona –tai mūsų kraujas,
Kartu jos- tai Lietuva.“
(K. Vasiliauskas)

Branginkime savo tautą ir laisvę, būkime laisvi savo valstybėje, darbe, namuose, būkime laisvi savyje.

Užimtumo specialistė Gintauta Žukienė