Savanorystė

Vilijampolės socialinės globos namai laukia motyvuotų savanorių, kurie galėtų skirti savo laiką, įgūdžius, žinias!

Kviečiame visus, kurie gali skirti savo brangų laiką Vilijampolės socialinės globos namų gyventojų gerovei užtikrinti. Paprastas pabūvimas ir bendravimas prie arbatos puodelio Mūsų gyventojams gali suteikti daug nuoširdžių ir laimingų šypsenų, todėl kiekvienas Jūsų praleistas laikas būtų prasmingas ir labai reikalingas. Taip pat siūlome prisidėti prie vaikų, jaunuolių užimtumo planavimo, aktyvaus laisvalaikio įgyvendinimo, Jūsų idėjos mums yra labai svarbios!

Savanorystė Vilijampolės socialinės globos namuose – tai ne tik pilietinė pareiga, tai puiki galimybė atskleisti, realizuoti save, įgauti naudingos, pozityvios patirties, o visų svarbiausia – suteikti pagalbą Mūsų namų gyventojams.

Mūsų įstaigoje, įgyvendinant Europos savanorių tarnybos projektus, savanoriavo/savanoriauja jaunuolių iš Italijos, Ukrainos, Olandijos, Makedonijos, Vokietijos, Ispanijos, Baltarusijos.

Gerosios savanorių patirtys

Pasirinkau šią savanorystę dėl kelių priežasčių: mano tėtis dirba šioje srityje, todėl norėjau įgauti naujos patirties, taip pat mane domino ši šalis, jos kultūra. Manau, kad Vilijampolės socialinės globos namai yra namai, kuriuose gera, kuriuose visi gyvena draugiškai ir kuriuose visada vyksta daug veiksmo – tai vieninga, didelė šeima. Norėčiau visiems palinkėti dar daugiau šypsenų visų veiduose.
Ben, 24 (Italy)
Šį projektą netikai radau Ukrainos internetiniame puslapyje. Perskaitęs projekto aprašymą likau labai susidomėjęs, todėl ilgai nedvejojau pabandyti jame sudalyvauti.
Pagrindinė priežastis kodėl pasirinkau šį projektą – tai puiki galimybė užmegzti ryšį su nauja kultūra, pasidalinti savo idėjomis, vertybėmis, atnešti ukrainietiškos dvasios į šiuos namus, suteikti pagalbos ranką ir būti naudingu. Prieš atvykdamas į Vilijampolės socialinės globos namus labiausiai tikėjausi kolegiško bendradarbiavimo, kurio metu įgyčiau reikalingos patirties dirbant su neįgaliaisiais. Šiuo metu esu nenusivylęs ir besidžiaugiantis. Labiausiai žaviuosi šių namų linksma atmosfera bei darbuotojų pozityviu požiūriu. Norėčiau šiems namams palinkėti ir toliau dalinti didele meile bei stiprybės įveikiant ateities sunkumus. Yuri (Ukraina)
Kartą, ieškodama darbo ir naujų pokyčių savo gyvenime, netikėtai pamačiau informaciją apie savanorystės veiklą Lietuvoje su vaikais. Nusprendžiau išbandyti save ir man pavyko! Turėjau puikią galimybę tobulėti, prisidėti ir parodyti, kad neįgalieji mums rūpi. Džiaugiausi, kad galėsiu įgyti patirties meno bei fizinės reabilitacijos srityse, kurios bus naudingos mano šalyje – Ukrainoje. Esu patenkinta viskuo, ką teko patirti Vilijampolės socialinės globos namuose. Ši šalis paliko man didelį įspūdį ir daug gerų emocijų, o svarbiausia, kad įgavau žinių apie neįgalių vaikų socialinį gyvenimą, bendravimą su autizmo sindromą turinčiais vaikais, agresyvių vaikų saugumo užtikrinimą, komandinį darbą, šiukšlių rūšiavimą. Savanoriaudama negalėjau nesižavėti vaikais – iš jų išmokau besąlygiškai mylėti  ir visada būti savimi. Noriu palinkėti Vilijampolės socialinės globos namams DAUG ŠYPSENŲ !
Mariya Hnatyuk (Ukraina)

Savanorystės akimirkos

Savanoriauti – tai mylėti ir būti mylimiems. Kiekvienas to trokštame, bet, kol pavyksta save realizuoti, reikia ir sėkmingų ir nesėkmingų bandymų. Šį bandymą (žiūrėti video) laikau dar ir kaip sėkmingu. Meilė tiesina kelius, lygina kalnus ir stato tiltus. Mano kelionė jau įsibėgėjo, o tavo?

Posted by Jacinta Zakarauskaitė on 2019 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienis

Europos savanoriai Vilijampolės socialinės globos namuose

Kas yra Europos savanorių tarnyba (EST)? Tai tarptautinės savanorystės projektai (trukmė nuo 2 savaičių iki 12 mėn.) jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Vilijampolės socialinės globos namai jau ne vienerius metus priima jaunuolius iš visos Europos. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais turime entuziastingus, pilnus idėjų ir pagalbos savanorius. Šiuo metu mūsų įstaigoje savanoriauja trys vaikinai, kurie yra atvykę iš Italijos, Armėnijos ir Ukrainosi. Vaikinai mielai dalinasi savo įgyta patirtimi, su mūsų globotiniais dalyvauja užimtumuose, renginiuose, palaiko glaudų ryšį su darbuotojais, domisi mūsų sukurta pagalbos sistema. Savanorystė – tai dvilypis reiškinys, kuris skatina ne tik pačio savanorio asmenybės augimą, tačiau ir teikia pagalbą likimo nuskriaustiesiems.

Ačiū mūsų draugams – Jaunimo savanoriškos veiklos centrui Deineta už tarpininkavimą įgyvendinant Europos savanorių tarnybos projektus!

 

 

 

Jei sugalvojote savanoriauti Mūsų įstaigoje, maloniai kviečiame atvykti į Apuolės g. 44, Kaunas, ar kreiptis el. paštu: info@vilijampolessgn.lt  ar tel.: +370 361 671